top of page

Trening Tsumego z 101WeiqiW naszej grupie trenujemy Tsumego za pomocą strony https://www.101weiqi.com/


Pozwala ona na automatyzację i codzinnie generowanie zadań domowych, automatycznie dostosowujących się do poziomu ucznia.

Szczegółowy manual załączamy poniżej:Instrucja_cwiczen_Tsumego_z_101weiqi
.pdf
Download PDF • 2.07MB

Polecam też zapoznananie się też z metodą fiszek z naszego artykułu https://www.szalenisamuraje.org/post/prace-domowe-metoda-fiszek Informacyjnie (na podstawie Sensei's Library)

Szkolenie TsumeGo można podzielić na 4 różne typy, które trenują różne części czytania kombinacji ruchów:


  • Dopasowanie wzorców


Zasadniczo jest to to samo, co widzenie „punktu witalnego”, chociaż dokładniej staje się to widzeniem „sekwencji życiowej” w miarę postępów. Chodzi o to, aby znać kształty tak dobrze, że od razu wiesz, jakie ruchy są niezbędne do życia / zabijania, po prostu patrząc na kształt. Ma to na celu poprawę czytania poprzez możliwość szybkiego odrzucania / potwierdzania podproblemów w bardziej złożonych problemach. Najlepiej trenować, szybko rozwiązując łatwiejsze problemy.


  • Czytanie afirmatywne

Zasadniczo rozpatruje się wszystkie kombinacje, aż zostanie znaleziona poprawna odpowiedź.


  • Pełne czytanie

Krok dalej - nie zatrzymujemy się po znalezieniu poprawnej odpowiedzi. Zamiast tego bada się również inne możliwe ruchy, aby lepiej wiedzieć, dlaczego nie działają (lub znaleźć inne rozwiązania, jeśli istnieją). Pozwala to na pełniejsze zrozumienie problemu.


  • Rozkładanie na planszy

Po wykonaniu powyższych czynności fajnie byłoby rozłożyć to na gobanie. Pozwala to zobaczyć wariacje na prawdziwej planszy, a nie tylko w umyśle


203 wyświetlenia0 komentarzy

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page