top of page
Home: Witamy
New Logo Merged White Green Bcg.png

Spotkania, Wykłady,
Warsztaty,
Liga

Witaj wśród nas!

Stowarzyszenie "Szaleni Samuraje" powstało, by dzielić się wiedzą i doświadczeniem w tej niesamowitej grze. Prowadzimy regularne spotkania, lekcje oraz warsztaty - wszystko po to, aby gra przynosiła Ci satysfakcję i przyjemność bez względu na Twój poziom. Prowadzimy regularne spotkania zarówno online, jak i w różnych miastach, gwarantując Ci ich najwyższą jakość. Dzięki naszym nauczycielom zrozumiesz arkana gry w Go. Pomożemy Ci także zbudować nawyki pozwalające na skuteczną naukę. Gwarantujemy, że z nami będziesz rósł w siłę!

kamień Go

Szaleni Samuraje w kilku słowach

 

Zazwyczaj każdy z nas ćwiczy i uczy się indywidualnie, okazyjnie grając przez internet i na turniejach. My chcemy, żeby było inaczej. Spełniamy nasze dawne marzenie o zbudowaniu kultury spotkań w celu wzajemnej nauki. W końcu nauka i gra jest tym przyjemniejsza, im więcej osób w niej uczestniczy!

Centrum Edukacyjne Gry Go "Szaleni Samuraje" chce być drugim domem dla każdego entuzjasty Go, niezależnie od siły gry. Odwiedź nas, a pomożemy Ci lepiej zrozumieć grę i podzielić się doświadczeniem. Zobacz, jak działamy!

Co oferujemy?

 

Lubisz Go i pragniesz rozwijać swoje umiejętności? A może dopiero chcesz poznać zasadytej fascynującej gry? Jeśli tak, zachęcamy do dołączenia szeregów Stowarzyszenia Szalonych Samurajów. Z nami dkryjesz świat  Go w gronie jej  nietuzinkowych pasjonatów.

Jeśli nadal zastanawiasz się czy powinieneś zostać Samurajem, bo przecież w Go możesz grać zawsze i wszędzie z przyjaciółmi i online, to ta lista korzyści płynących z członkostwa w naszym Stowarzyszeniu jest dla Ciebie.

Regularne lekcje

 
 

Ucz się razem z nami w regularnie w każdym tygodniu. Na wykładach będziesz miał okazję wysłuchać przygotowanego tematu, na żywo uczestniczyć w dyskusji i zadawać pytania, a także samemu kreować omawiane zagadnienia i poprowadzić własne lekcje. W końcu naprawdę umiemy dopiero to, czego jesteśmy w stanie nauczyć.

Dedykowane materiały edukacyjne

 

Mamy książki, czasopisma i filmy dostosowane do każdego poziomu i dostępne od ręki. Mało? Co powiesz na to, że część materiałów sami tworzymy?

Indywidualny plan treningowy i ścieżka rozwoju w Go

Jeśli świat Go wydaje Ci się mroczny i skomplikowany, a mnogość zasad, strategii, czy dostępnej wiedzy przytłacza. To nie powód, aby nas unikać! Jesteśmy od tego, aby dostarczyć Ci wszystkiego, czego potrzebujesz, żeby jak najszybciej zrozumieć znaczenie czarnych i białych kamieni układanych na planszy. Rozumiemy też, że każdy posiada inne silne i słabe strony i potrafimy dostosować do nich plan treningowy.

Internetowa Liga Go "IGLO"

 

W ramach Stowarzyszenia Centrum Edukacyjne Gry Go "Szaleni Samuraje" prowadzimy Internetową Ligę Go.

W naszej lidze najważniejszy jest gracz i dobra zabawa - straramy się aby rozgrywane gry przynosiły satysfakcję i przyjemność bez względu na poziom gracza. Liga pozwala również rozgrywać formalne gry rankingowe, rejestrowane do European Go Database.

Nasi nauczyciele prowadzą regularne review gier, gwarantując ich najwyższą jakość. Dzięki nim zrozumiesz jak lepiej grać w Go oraz zbudujesz nawyki pozwalające na skuteczną dalszą naukę. Możesz również możliwość rozwinięcia swoich umiejętności oraz wiedzy oglądając komentarze do gier najsilniejszych graczy. Gwarantujemy, że z nami będziesz rósł w siłę!

Gramy jedną grę w tygodniu. Jest to kompromis między poważnym treningiem, a relaksem przy grze.

Przydzielony opiekun

 
 

Czy wiedziałeś, że w Japonii młodszych uczniów określa się mianem kōhai, a starszych senpai?

W naszym Stowarzyszeniu wierzymy, że najwięcej możesz się nauczyć od bardziej doświadczonych graczy. Dlatego w zależności od twojego doświadczenia w grze zostanie Ci nadany odpowiedni tytuł, a każdy tytuł zobowiązuje. Na początku swojej  przygody zyskasz osobistego nauczyciela, który będzie również Twoim starszym kolegą w grupie.


Będziesz mógł umawiać się z nim na indywidulane gry edukacyjne, czy zadawać wszystkie naglące pytania. W końcu osiągniesz poziom, kiedy sam będziesz mógł się kimś zaopiekować. Jednak nawet wtedy znajdziemy kogoś, kto zostanie twoim senpaiem, aby Twój rozwój trwał dalej.

Analiza gier

 
 

Najlepiej uczy się na własnych błędach. Wie o tym bardzo dobrze Michael Jordan, który przez swoje pierwsze cztery sezony w lidze NBA notował jedną z najgorszych średnich w „rzutach za trzy”. Cóż… o tym jak potoczyły się jego dalsze losy, wiesz już najlepiej sam. Bądź jak Michael i niech każda porażka będzie twoim sukcesem. Żeby Ci to ułatwić, przyjęliśmy w naszym Stowarzyszeniu zasadę, że nigdy nie odmawiamy analizy gier, zwłaszcza tych przegranych. Nie wstydź się i poproś doświadczonych graczy o omówienie gry, skorzystaj z ich wiedzy i ucz się na własnych błędach, a zakończenie już znasz!

Zasady edukacji w naszym stowarzyszeniu

Motywację w łatwy sposób można uzyskać dzięki rywalizacji, która zawsze drzemała i drzemie po dziś w człowieku. Warto się zatem zastanowić nad treningiem razem. Nic tak nie motywuje jak postęp w swoich osiągach, ale jeszcze bardziej widok partnera, któremu to się udaje, a my staramy się go w tym dogonić. 

Trening razem to nie tylko wzajemna rywalizacja, ale  —  jak już wspomniałem  —  motywacja i mobilizacja do dalszego rozwoju. Gdy złapie nas niechęć do dalszych treningów , nauka z Samurajami szybko Cię zmotywuje i dopasować naukę do ilości Twojego wolnego czasu. Nasze treningi mają dużo zalet i mogą zapoczątkować wspaniałą przygodę z Go. Aby jednak tak się stało, potrzeba  dużej  determinacji, wspólnego obrania celów i dążenia do ich realizacji bez względu na trudności, które zapewne spotkamy na swojej drodze do sukcesu. 

Zobacz poniżej etapy i podejście do edukacji naszych członków:

zasady.png
Home: Events
bottom of page